👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارآموزی جهاد کشاورزی ابهر

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش کارآموزی جهاد کشاورزی ابهر

دانلود گزارش کارآموزی جهاد کشاورزی ابهر

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات: 50

فهرست مطالب:

گزارش كار

مقدمه

بخش اول : كلياتي در مورد درخت سيب

درخت سيب و خواص بتانيكي آن

انواع واريته هاي سيب و پايه هاي پيوندي

ازدياد و تكثير درخت سيب

طرح و ايجاد باغ ميوه

بخش دوم كاشت :

طرح ريزي و تهيه نقشه درختكاري

روش هاي كاشت درختان

تهيه چاله جهت كاشت درخت

عمليات انتقال نهال از خزانه به زمين اصلي

بخش سوم : داشت

آبياري و طرق آن

كود دادن

شخم پاي درختان

مبارزه با علف هاي هرز

هرس

پيوند

آفات

بيماري ها

بخش چهارم : برداشت

روش هاي برداشت

عمليات پس از برداشت

انبار و نگهداري ميوه ها

مقدمه

سيب از گونه هاي وحشي موجود در آسيا و اروپا به دست آمده و قدمت كشت آن به سال هاي ماقبل تاريخ مي رسد با وجود قدمت كاشت سيب در دنيا و شناختي كه در ايران زمين از اين درخت داشته اند تا اين اواخر به عنوان يك محصول تجاري تلقي نمي شد . در واقع در سي سال اخير سيب به صورت تجاري در ايران كشت شده است . درخت سيب در بيشتر نواحي ايران مي رويد و بارور مي شود و هر ناحيه اي سيب مخصوص دارد . سيب گلاب ، سيب دماوند ، سيب شميران ، سيب ترشي آش ، سيب خراسان ، سيب شيرين درشت و ...

گل درخت سيب در اوسط بهار در مي آيد بنابراين كمتر دچار سرمازدگي مي شود . درخت سيب در زميني كه خاكش رسي و كود داده شده است و قشر زيرينش قابل نفوذ به آب باشد تنومند مي شود و ميوه اش خوب و فراوان خواهد بود . در زميني كه خاكش رسي و آهكش از ده درصد تجاوز نكند درخت سيب پرحاصل مي شود . درخت سيب را در تمام زمين هايي كه خاكش متوسط باشد مي توان كاشت .

درخت سيب در آب و هواي مرطوب بهتر رشد مي كند . ولي در آب و هواي خشك رشدش قابل توجه نيست. اكثرا درخت سيب در نقاط خنك و رو به شمال كه براي درختان ديگر مناسب نيست كاشته مي شود. درخت سيب نيز مانند درختان ديگر نياز به عمليات مناسب آبياري ، هرس ، كوددهي و... دارد كه در بخش هاي بعدي بررسي شده اند .

👇محصولات تصادفی👇

طرح توجیهی مجتمع تفریحی و گردشگری بین راهی 95 پاورپوینت شگفت انگیزترین موزه های جهان دانلود پروژه معماری معاصر با موضوع میس وندروه دانلود پروژه برج تقطیر طراحي مدار واحد كنترل (CU) با مكس پلاس (MaxPlus)